World Cup 2010

Dziś rozpoczyna się afrykański mundial, pierwsze mistrzostwa świata w piłce nożnej na Czarnym Lądzie. Wśród geeków jest zapewne sporo fanów futbolu, a wśród nich pewien procent użytkowników komórkowego systemu operacyjnego Android. Serwis Mashable umieścił wczoraj artykuł na temat aplikacji dla Androida ułatwiających śledzenie niusów, wyników i statystyk związanych z World Cup 2010: 5 Free Must-Have World Cup Android Apps.

Sam wypróbowałem wszystkie te aplikacje i najbardziej przypadł mi do gustu program WC 2010 FotMob. Interfejs podzielony jest na cztery części: niusy, tabele z wynikami, część z relacjami na żywo i zakładka “more” gdzie możemy skonfigurować powiadomienia i przejrzeć nieco statystyk (strzelam, bo na razie jest tam tylko pusty ranking najlepszych strzelców). Wygląda on tak:

WC 2010 FotMob

Aplikacja Goal.com też wygląda porządnie, ale jest to ogólny interfejs serwisu Goal i World Cup stanowi tylko jedną z sekcji, więc jeśli chcecie czegoś prostszego, polecam jednak WC 2010 FotMob.

Nie znalazłem za to niestety opcji oglądania na Androidzie streamu na żywo z mistrzostw. Na różnorakich forach polecana jest aplikacja Yamgo, ale nie znalazłem jej w Android Markecie. Jeśli macie lepsze propozycje (justin.tv? ustream?) to napiszcie o nich w komentarzach!

Aktualizacja 1: Jak się okazuje, yamgo działa w przeglądarce, dam znać jak wypadły testy.
Aktualizacja 2: Przetestowałem yamgo i działa wyśmienicie (na 3G!) — korzysta ze standardowego odtwarzacza wideo w Androidzie i umożliwia streaming dowolnego kanału telewizyjnego. Problem polega na tym, że są to kanały brytyjskie i najpewniej w Polsce ze względów prawnych, nie będzie to działać. Jakby ktoś miał ochotę przetestować i podzielić się wrażeniami, byłoby było.

Źródło: Mundial na Androidzie (OSnews.pl)

Sprawdź Także Następujące Wpisy:

Najaktywniejsze Wpisy: